• Kendi hikâyeni yaz!

  Uluslararası Öğrenci Sayfamıza Hoş Geldiniz! Kültürel çeşitliliğin sembolü İstanbul'da, dünya standartlarında bir kampüste öğrenim görmek için Maltepe Üniversitesini şimdi keşfedin!

Başvurudan önce eğitim-öğretim ve araştırma fırsatlarımıza bir göz atın!

Bizi takip edin

Haberler ve Duyurular TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Maltepe Üniversitesi hakkında güncel duyurular ve haberler için bizi takip edin.

 • YÖK, Uzaktan Eğitim Analizi Sonuçlandı: Maltepe 1. Sırada

  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), COVID-19 küresel salgını nedeniyle mart ayında tüm üniversitelerde başlatılan uzaktan eğitim sürecini analiz etti. Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında lisans düzeyinde en fazla online ders ve canlı sınıf uygulaması yapan üniversite Maltepe Üniversitesi oldu.

  Devamı

  ÜniAr Üstün Performans Ödülü

  DEVAMI

  Türk bilim insanlarından COVID-19 ile mücadelede büyük adım!

  DEVAMI
 • Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021

  Salgının olumsuz etkilerini azaltmak ve Türkiye'ye öğrenci akışının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ülkemizde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için 27-29 Temmuz 2021 - 08.00-20.00 (GMT+3) tarihleri arasında www.virtualfair-yok.gov.tr internet adresi üzerinden Maltepe Üniversitesi’nin de katılacağı sanal bir fuar gerçekleştirecektir.

  Devamı

  2020-2021 Güz Dönemi Başvuruları Başladı!

  DEVAMI

  COVID-19 ve Yeni Sağlık Önlemleri

  DEVAMI

Düşüncede Özgür Eğitimde Çağdaş Bilimde Evrensel

Maltepe Üniversitesi panaromik drone fotoğrafı

Kampüs

Her yıl 500'e yakın etkinliğe ev sahipliği yapan Marmara Eğitim Köyü, eğitim-öğretim, araştırma ve sosyal ve kültürel etkinlikler için sağladığı alanlarla öğrencilerine dünya standartlarında canlı bir üniversite hayatı sunuyor.

 • Çam ormanlarının arasında 1000 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan Marmara Eğitim Köyü eğitim-öğretim, araştırma ve sosyal ve kültürel etkinlikler için sağladığı alanlarla her yıl 500 civarında faaliyete ev sahipliği yapar ve öğrencilerine dünya standartlarında canlı bir üniversite hayatı sunar.
  Eğitim Köyü
  Tüm Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Konservatuvar ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünün bir arada yer aldığı kampüste çok sayıda derslik, laboratuvar, atölye, farklı spor branşlarına yönelik hizmet veren spor tesisleri, 8 bin kişilik Açıkhava Tiyatrosu, film ve televizyon platoları, konferans salonları, otel ve kütüphanenin içinde bulunduğu dev bir eğitim kompleksidir.
  Daha Fazlası
 • Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul tarihi eserleri, müzeleri, panoramik manzaraları ve dünyaca ünlü mutfağı ile eskiyi modernle buluşturan, kültürel çeşitliliğin sembolü haline gelen ikonik bir metropoldür. 

   
  İstanbul

  16 milyon nüfus ile bugün Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, başta Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere tarihte üç dünya imparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Tarihte Byzantinium ve Constantinople olarak anılan şehir Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarayı, Rumeli ve Anadolu Hisarları, sayısız müze, camii, anıt ve kilisesi ile adeta bir açık hava müzesidir. Şehrin tarihi semtleri, UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. 

  Daha Fazlası
 • Ders çalışan öğrenci fotoğrafı
  Kütüphanede öğrenciler
  Kütüphane fotoğrafı
  Kütüphanede ders çalışan öğrenci fotoğrafı

  Sürekli güncellenen basılı ve dijital koleksiyonunu güçlü teknolojik alt yapısıyla kullanıcılarının erişimine sunan Kütüphane ve Bilgi Merkezimiz, 5 milyon erişilebilir kaynağa sahiptir. LCC (Library of Congress Classification) Sistemi ile sınıflandırılan, ANKOS ve TÜBİTAK - EKUAL üyesi olan merkezimiz, bünyesinde bulunan 150.000 basılı kitap ve 12.000 basılı dergi ile 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. Kütüphanede öğrencilerin rahatça çalışabilecekleri serbest çalışma odaları, okuyucu bilgisayarları ve internet bağlantılı, kullanıma süresiz açık bilgisayarlar bulunmaktadır.

   

  Kütüphane

  Kütüphanede ayrıca nadir eserler ve özel bağış koleksiyonun (Prof. Dr. Nermi Uygur Kitaplığı, Dilbilimci Halidun - Seba Şen Kitaplığı, Armağan Yüksel Kitaplığı, Prof. Dr. Erkut Özel Mimarlık Kitaplığı, Nail Güreli Kitaplığı, Arif Hikmet Par Kitaplığı) yer aldığı özel bir bölüm bulunmaktadır. 1941’den günümüze “Resmi Gazete Arşivi ve Düstur,” Süreli Yayın Bölümünde kullanıcıya açıktır. Ciltli 1008 dergi, abone olunan ulusal ve uluslararası 167 dergi ile birlikte 2155 dergi başlığı, Süreli Yayınlar Bölümünde açık raf düzeninde alfabetik olarak yerleştirilmiştir. Bir adet e- kitap (Ebrary) aboneliği, tam metin, öz, e- referans ve bibliyografik olmak üzere toplam 29 veri tabanı aboneliği vardır.

   
  Daha Fazlası
 • Kampüs hayatı ve sosyal olanaklarıyla dikkat çeken Maltepe Üniversitesi, Öğrenci Kulüpleri açısından çok zengin, çok renkli bir ortama sahiptir. Havacılıktan geleneksel Türk sanatlarına, satranca, tiyatroya, mimarlığa, doğaya kadar farklı ilgi alanlarına hitap eden kulüpler ile öğrencilerimiz üniversite hayatına etkin katılım sağlarlar. 

  Öğrenci Kulüpleri

  Üniversite yılları insan yaşamının en güzel, en güçlü ve hayallerini gerçekleştirebileceği çok önemli bir dönemdir. Üniversitemiz bu anlamda öğrencilerimize akademik çalışmalarının dışında kalan zamanlarını ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geliştirebilecekleri veya yeni ilgi alanları kazanabilecekleri ortam ve olanakları sağlamaktadır.

  Daha Fazlası
 • Marmara Eğitim Köyü’nde farklı spor branşlarına yönelik toplam 13 spor tesisi bulunmaktadır. UEFA standartlarında futbol sahaları, açık-kapalı basketbol, açık-kapalı voleybol sahaları, açık-kapalı tenis kortları, açık-kapalı yüzme havuzları, yürüyüş parkurları, dans, fitness ve spor salonları ile üniversitemiz spor alanında çok sayıda olanak sunar. 

  Spor

  Her akademik yılın başında sporla ilgilenen öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda çeşitli spor dallarında seçmeler yapılmakta, takımlar oluşturulmaktadır. Sporcularımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği yarışmalarda Üniversitemizi temsil etmekte ve başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Ayrıca yerleşke içinde çeşitli spor dallarında fakülteler/yüksekokullararası turnuvalar da düzenlenmektedir.

  Daha Fazlası
 • Marmara Eğitim Köyü yıl boyunca konser, sergi, tiyatro, dans, söyleşi gibi birçok sanatsal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapar. Kampüste bulunan, İstanbul’un en büyük açıkhava amfilerinden biri olan, 8 bin kişilik Marmara Açık Hava Tiyatrosu, Süha Arın Konferans Salonu ve Vedat Çakırca Konferans Salonu her yıl Mayıs ayında pop, rock ve alternatif müzik türlerinin ünlü isimlerini ağırlar. 

   
  Sanat

  Öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen Bahar Şenlikleri beş gün boyunca konserden, dansa, söyleşilere, tiyatroya kadar çeşitli etkinliklerle devam eder. 9000 m2’lik kapalı stüdyo alanı ve yüzlerce dönümlük açık hava platosuyla hizmet veren Maltepe Üniversitesi Platoları, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük plato merkezleri arasında yer almaktadır. Platolarımız, ünlü film ve televizyon yapımlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

   
  Daha Fazlası
 • Doğa ile yaşamı bütünleştiren Marmara Eğitim Köyü Öğrenci Evleri, olanaklarıyla gençleri daha sağlıklı, daha dinamik, daha verimli kılmakta ve akademik birimlere olan yakınlığıyla avantaj sağlamaktadır.
  Marmara Eğitim Köyü Öğrenci Evleri, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü ev konforunda barınma imkânı sunar. Ayrıca Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimimiz Öğrenci Evlerinde kalan tüm öğrencilere destek vermektedir. 

  Konaklama

  Doğanın ortasında, çam ormanlarının arasında, deprem yönetmeliğine uygun yurtlarımız, öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamanın yanı sıra; kalıcı arkadaşlıkların kurulduğu, yardımlaşmanın ve paylaşmanın öğrenildiği, doğa ile iç içe, sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam olanağı sunmaktadır.
  Her biri üç kattan oluşan yurtlarımızın her katında karşılıklı iki daire, orta bölümde içerisinde kendi banyosu bulunan yan yana iki oda bulunmaktadır. Dairelerde içerisinde kendi banyosu bulunan dört oda, ortak kullanımlı mutfak bölümü yer almaktadır 

   
  Daha Fazlası

Öğrenci Deneyimi

Öğrencileri Maltepe Üniversitesi'ni anlatıyor...

Uluslararası öğrencilerin buraya gelmelerini ve profesyonel mezunlar yetiştirmek için çok çeşitli fırsatlar ve harika bir uluslararası eğitim sunan muhteşem Maltepe Üniversitesi’nde öğrenim görmelerini tavsiye ediyorum.

Tıp öğrencisi olduğumdan zamanımın büyük bölümünü kütüphanede geçiriyorum. Spor salonları, yürüyüş alanları, oturma alanları… Buradaki her köşe çok güzel. Bu topluluğun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Hocalarımı seviyorum. Bize kaliteli bir eğitim sunuyorlar. Laboratuvarlarımız yerinde öğrenme imkânı sunması açısından oldukça fayda sağlıyor. Maltepe Üniversitesinde okuduğum için çok mutluyum.

Harika Cook
Harika Cook
Almanya - ABD
Ali Hamza
Ali Hamza
Pakistan
Rawan Al Kayal
Rawan Al Kayal
Kuveyt
Devamı

Maltepe Üniversitesinde kendi
hikâyeni yazmaya ilk adımı at!

Başvur
Başvur
Şimdi Başvur
Bize Sor