Uluslararası Ofis

Maltepe Üniversitesi, gelişmek ve uluslararası platformda ilerleyebilmek için bireylerle, kurumlarla, kültürlerle ve dünyadaki tüm toplumlarla uyum içerisinde olunması gerektiği gerçeğinin farkındadır.

Üniversitemizde “uluslararasılaşma,” araştırmada, eğitimde ve teknolojide kolay transfer edilebilir her türlü çalışma için önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Maltepe Üniversitesinin uluslararasılaşmayla ilgili uzun vadedeki hedefleri ve bu hedeflerin uygulanması için izlenecek yol aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

  • Maltepe Üniversitesinin sunduğu programların uluslararası tanınırlığını ve geçerliliğini sürdürmek,
  • Maltepe Üniversitesinin sunduğu derslere ve programlara uluslararası katılımı artırmak,
  • Maltepe Üniversitesi ve yurt dışındaki üniversiteler arasında öğrenci değişimini geliştirmek,
  • Uluslararası akademik ve mesleki etkinlikleri artırmak,
  • Kültürlerarası bilinçlilik düzeyini geliştirmek.

Bütün bu hedefler doğrultusunda, Maltepe Üniversitesi 2004 yılında Uluslararası Ofisi kurdu. Amaç, uluslararası seçkin kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak, akademik dünyadaki hızlı gelişmeye uyum sağlamak ve uluslararası düzeyde saygın bir yer kazanmaktı.

2004 yılında “Erasmus Üniversite Beyannamesi” alan Maltepe Üniversitesi 2004’ten bu zamana kadar 27 ülkede 108 ayrı üniversitenin 122 ayrı bölümüyle toplam 626 hareketlilik anlaşmasına imza atmıştır.

2004’ten bu yana uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan Üniversitemiz yurtdışındaki seçkin üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı değişimini ve ortak araştırma ve bilimsel çalışma olanaklarını sağlayacak bağlantılar kurarak tüm paydaşlar için uluslararası alanda yeni olanaklar yaratmaya devam etmektedir.

 

Uluslararası Ofis
ekibimizi tanıyın! 

Şimdi Keşfet
Şimdi Keşfet
Şimdi Başvur
Bize Sor